شنبه، مهر ۱۰، ۱۳۸۹

رژیم به سبک ماقبل تاریخ

واژه رژیم با نخوردن غذا همراهه . وقتی این کلمه رو میشنویم فکر میکنیم که باید غذا کم خورد و خیلی از مواد غذایی رو هم نخورد تا وزن کم کرد . درسته تا امروز هزاران هزار روش مختلف برای کم کردن وزن کشف شده ولی همچنان بیشتر اونها بی تاثیر هستن و به محض رها کردن , دوباره اضافه وزن به سراغ آدم میاد و حتا وزنی دو برابر زمان قبل . یکی از روش های رژیم که مدتیه خیلی طرفدار پیدا کرده , روشی هست که نه تنها برگشت پذیر نیست که بسیار سالم و موثره و در دو هفته حداقل 5 کیلو از وزن رو کاهش میده . چه در زنان و چه مردان . تنها شرط گرفتن این رژیم اینه که نباید دچار بیماری های خاص قلبی و عروقی و دیابت باشین و یا داروهای خاص مصرف کنین . این رژیم به این صورته که باید تمام مواد غذایی ساخته و کشف شده در دوران معاصر و مدرن رو از برنامه غذایی حذف کنین . مثلن :
- کولاها , قهوه , چای , مشروبات الکلی , شربت ها و نوشیدنی های خانگی و ...
- لبنیات ها : پنیر , کره , دوغ , کشک , ماست و شیر و ...
- شیرینی جات : کلن ممنوع .
و ...
حالا لابد میپرسین پس چی بخوریم ؟ خیلی ساده . این روش که به روش باستانی معروف شده , شما رو مجاز میکنه که مثل اجداد نئاندرتال خودتون که فقط از راه طبیعت و با شکار کردن و تغذیه از گیاهان و گوشت حیوانات زندگی میکردن , رفتار کنین . یعنی شما فقط مجاز هستین چیزهایی رو بخورین که طبیعی هست و فرآوری نمیشن . برنج نمیشه خورد , نان نمیشه خورد چون در زمان ماقبل تاریخ هنوز اینها کشف نشده بود , چای و قهوه و شیرینی جات و شکر و قند ممنوعه . ولی در عوض عسل , انواع خشکبار شیرین مثل توت و انجیر و برگه ها مجاز هست . میوه و سبزیجات همه جوره مجاز هست . گوشت مرغ و ماهی و میگو و گوساله یا گوسفند هم به هر اندازه که مایل باشین . پخته شده در آب و نمک و یا کباب شده و یا بخار پز . تخم مرغ مجاز هست به هر اندازه . سبزیجات و میوه جات مجاز هست و انواع سالادها . آب و شیر و انواع آب میوه های طبیعی مجاز هست ولی هیچ نوشیدنی و یا نوشابه دست ساز یا مصنوعی نمیشه خورد .
حالا فکر میکنین با این روش که این همه درش گوشت و مواد مغذی هست نمیشه لاغر شد ؟ امتحانش مجانیه . طبق تحقیقاتی که انجام شده , عوامل بالا بردن وزن ما رو نشاسته ها و مواد قندی و موادی که محرک اشتها هستن و یا موادی که بر اثر فرآوری و یا روش های پخت نوین تغییر مزه میدن , باعث میشن . مثلن نان دارای بیشترین مقدار نمک هست . نمک باعث خوشمزه شدن غذا میشه و با نان پنیر هم مصرف میکنین و کره و خامه که هم چربی دارن و هم نمک . پشت سرش شیر و چای و ... این باعث میشه شکم شما حجیم بشه . و یا برنج رو به همراه کلی مخلفات دیگه میخورین تا شکم پر بشه و احساس سیری بهتون دست بده که البته تمام اینها سیر شدن کاذب هست و شما سیر میشین ولی سلول هاتون گرسنه هستن و برای همینه یکساعت بعد دلتون ضعف میره و دوست دارین تنقلات و شیرینی جات و هله هوله بخورین . ولی وقتی برای صبحانه شما دو عدد تخم مرغ آب پز به همراه یک لیوان آب میوه و مقداری مغز مثل مغز گردو و بادام و برگه و انواع سبزیجات و میوه جات و یک تکه فیله مرغ کباب شده میخورین , شاید ناهار هم به زور بتونین بخورین . و یا وقتی در طول روز احساس گرسنگی بهتون دست بده و گرسنگی خودتون رو با خوردن سیب و برگه های خشکبار و مغز ها برطرف کنین , به سرعت اشباع میشین و احساس سیری بهتون دست میده و یا وقتی از آب بجای چای و قهوه استفاده میکنین . چای و قهوه باعث ضعف میشن و شما رو زودتر گرسنه میکنن و از طرفی سوخت و ساز سلولی رو هم بالا میبرن و در نتیجه شما زودتر و بیشتر گرسنه میشین و دلتون میخواد بیشتر بخورین . از طرفی همه مواد مورد نیاز بدن شما از راه این غذاها به بدنتون میرسه . مثل کلسیم که از راه خشکبار و مغزها که سرشار از کلسیم هستن و جایگزین بسیار سالمتری از شیر و لبنیات به حساب میان چون چربی نوع بد درشون نیست و چربی هایی درشون هست که حتا کلسترول رو هم پایین میارن .

این رژیم بسیار ساده و بسیار سالم , بهترین راه برای کم کردن وزن بدن در کوتاه مدت هست و بقدری هم موثره که شما بعد از رسیدن به وزن مطلوبتون , حاضر نیستین به رویه سابق برگردین چون بدن شما هم بیشتر احساس انرژی میکنه و هم بسیار با نشاط و سبک میشه . چربی های اضافی بدن شما حل میشن و مواد سمی که بر اثر خوردن روغن ها و نوشابه های مصنوعی و ادویه جات و شیرینی جات و ... در بدن انباشته شدن , به مرور تحلیل میرن و شما رو خیلی با نشاط میکنن . از طرفی مصرف سبزیجات و میوه جات به مقدار زیاد در طول روز اثرات منفی گوشت ها رو هم از بین میبرن که اون رو هم میشه با جایگزین کردن گوشت های سفید مثل مرغ و ماهی جبران کرد . فقط یکبار امتحان کنین تا ببینین چقدر این رژیم دوست داشتنی هست .

هیچ نظری موجود نیست: