دوشنبه، مهر ۱۲، ۱۳۸۹

رمزگشایی رفتارهای زنان

برخلاف تصور مردان که زنان رو موجوداتی ناقص العقل و پوچ و بی فکر و ساده لوح میپندارن , زنان موجوداتی بسیار دانا و توانا و پیچیده هستن که شناخت رفتارها و گفتار اونها نیازمند دقت و هوش و تجربه بالایی هست که اگر مردان نتونن رفتارهای زنان رو تفسیر و درک کنن , بطور صد در صد در ارتباط با زنان با مشکلات عمیقی روبرو میشن . برای همین هست که در جامعه همیشه زنان مورد ظلم واقع شدن و یا به اونها نسبت هایی داده شده که لایق فقط و فقط مردان بوده . اگه به روابط پدران و مادرنمون با هم و یا روابط خودمون یا دوستانمون با جنس مخالف دقت کنیم متوجه میشیم که درصد بسیار بالایی از دعواها و کدورت ها و ناکامی ها در این روابط ناشی از این عدم درک زنان توسط مردان بوجود میاد و اینجاست که ادعاهای مردان به چالش کشیده میشه مبنی بر اینکه زنان موجوداتی بی اهمیت و ساده هستن و چیزی نمیفهمن ! در صورتیکه زنان موجوداتی بسیار پیچیده و فوق العاده زیرک هستن و مردان کمی وجود دارن که میتونن رفتار و گفتار و حرکات زنان رو درک و تفسیر کنن و از نظر علمی هم چون رابطه بین نیم کره راست و چپ در زنان بطور مساوی انجام میشه و با سرعت بالا , درک لحظه ای زنان بسیار قدرتمند تر از مردان هست و این حالت حتا در گفتار هم کاملن واضحه طوریکه زنان بهترین سخنران میتونن باشن و تاثیر گذاری کلامی زیادی دارن ! در زیر موارد مهمی از رفتارهای عمومی زنان رو شرح میدم تا بفهمین چرا شما در ارتباط با زنان دچار اشکال میشید و یا حضورتون باعث فراری دادن زنان میشه .

زنان بر خلاف مردان که همیشه با لاف زدن و منم منم گفتن و چاخان کردن از افتخاراتی که وجود خارجی نداره و نداشته , سعی در جلب توجه میکنن , اونها بدون کلام و با زبان بدنشون علائمی رو برای مردان میفرستن که اگه مردان درکی از این رفتارها نداشته باشن بطور جدی روابطشون با زنان دچار چالش میشه ! اگه مردی این رفتارها رو  یاد نگیره هرگز نمیتونه با هیچ زنی رابطه مسالمت آمیزی برقرار کنه و عمر روابط و دوستیش با زنان بسیار کوتاه میشه و دوامی نداره . یکی از افراد معروفی که شناخت خوبی از زنان پیدا کرد , کسی نبود جز چرچیل . در یادداشت های چرچیل در مورد زنان نوشته شده :
- اگه زنی به شما بله گفت , منظورش نه هست و اگه نه گفت منظورش بله هست و اگه هرگز گفت منظورش حتمن هست !!!!!
این گفتار پیچیدگی رفتاری و گفتاری زنان رو به شما نشون میده و برای همین هست که در فارسی ضرب المثلی داریم که میگه : حتا خدا هم زن رو نشناخت :

_ دلربایی : زنان وقتی از مردی خوششون میاد با ابزاری قوی بنام دلربایی سعی در جلب توجه مرد به خودشون میکنن . این رفتار رو در مادر , خواهر , دوست دختر , نامزد و همسرتون میتونین جستجو و کشف کنین . در این مواقع زن از تمام قدرت های جسمانی و حرکات بدنی خودش استفاده میکنه . زنان در این موقع از چشم ها بیشترین استفاده رو میکنن و چشمهاشون درخشش و برق حاصی پیدا میکنه و با نگاه های تند و تیز و گاه خیره , با شما حرف میزنن . این حالت بیشتر در زمانی اتفاق می افته که مثلن زن و مردی پیش هم نشستن و دارن درباره موضوعی صحبت میکنن . حالا صحبت شما چه جالب باشه چه بی مزه و یا درباره سیاست باشه یا مطالب آبگوشتی , زنان برخلاف مواقع دیگه , بیشتر به شما لبخند میزنن و به چشم های شما زل میزنن و بقول معروف بیشتر از همیشه تحویلتون میگیرن , صورتشون بشاش تر هست و سر زندگی رو در اونها میتونین حس کنین . در این مواقع زنان به شدت بی تاب هستن و بی قرار و رفتارهایی رو انجام میدن که تقریبن همه زنان بطور یکسان در این مواقع انجامشون میدن . مثل بازی کردن یا لمس کردن جواهراتشون , ساعت , النگو , نگین انگشتر یا چرخوندن انگشتر توی انگشت یا کشیدن زنجیر گردنبند و رها کردنش . در این حالت باید بدونین که زن در حالت تنش قرار گرفته و این راهها رو برای خالی کردن تنش و هیجانی که دچارش شده بکار میبره چون بر خلاف مردان که در مواقع هیچانی از درخت بالا میرن و یا سعی میکنن زور بازو و قدرتشون رو به رخ زنان بکشن , زنان با رفتارهایی ظریف این هیجانات رو نشون میدن و تخلیه میکنن ! گاهی این حرکات به سمت بازی کردن با موها یا لاله گوش و گوشواره کشیده میشه و یا مدام دست هاشون رو روی هم قرار میدن و با زبون بی زبونی به مرد میگن که دوست دارن دستشون رو توی دستش بگیره !

_ نیاز به نزدیکی : زنان در این مواقع احساساتی قویتر از دلربایی انجام میدن . در واقع دلربایی مقدمه ای برای نزدیکی و تماس بیشتر با مرد به حساب میره . در این مواقع مردک چشم های زن گشادتر از حد معمول میشه و حالت خمار و تب آلود به خودش میگیره . گل انداختن گونه ها و بی قراری بیش از حد طوریکه گویا روی میخ نشسته باشه . این حالت بیشتر در مواقعی اتفاق می افته که زن و مرد در خلوت هستن . مردها در این مواقع باید از کلام بیشتر استفاده کنن و درست برعکس , زنان در این حالت از حرف زدن خودداری میکنن و فقط دوست دارن شنونده باشن و اگر مردی در این حالت از سخن گفتن باز بایسته , درست مثل این میمونه که آب روی آتیش ریخته باشه ! مشخصه دیگه این حالت در زنان توجه کردن به تنفس اونهاست . در این مواقع تنفس زن سنگین تر و عمیق تر میشه . انگار که هوا برای تنفس کافی نیست . اینجا موقعی هست که مرد باید درست بکار بشه و تماس های چشمی خودش رو بیشتر کنه و با گفتاری که سرشار از تحسین و کلمات عاشقانه و جذاب و زیباست , به خواسته زن تن در بده ... ! اگه بجای هر کار اضافه ای مرد احساس کنه زن بیمار شده و حالش خوب نیست و بهش پیشنهاد رفتن به پزشک و یا دارو بده , باید مطمئن باشه که رابطه ش با زن رو دچار تزلزل شدیدی کرده و بزودی رابطه به هم خواهد خورد . 

_ تشخیص بی علاقگی و بی توجهی زنان : زنان معمولن کمتر از مردان منظورشون رو با گفتار بیان میکنن . بر خلاف تصور که مردان فکر میکنن زنان موجوداتی بسیار پر چونه و وراج هستن , نه تنها زنان در مواجهه با مردان اینطور نیستن که بسیار نکته سنج صحبت میکنن و این حالت فقط بین همجنس های اونهاست و زنان با مردان نه تنها زیاد صحبت نمیکنن که بیشتر ترجیح میدن خاموش باشن و شنونده و  این مردان هستن که در ارتباط با زنان وراج میشن و مدام صحبت میکنن . به همین دلیل مردان بی تجربه به شدت در اتباط با زنان دچار مشکل میشن و از درک اونها عاجز میمونن . چون مردان بیشتر با کلام و گفتار با همجنس های خودشون ارتباط برقرار میکنن و زمانیکه ارتباط کلامی قطع و جای خودش رو به ارتباط حرکتی میده , مردان عاجز میشن و کلافه ! همونطور که زنان برای دلربایی توجه زیادی به مردها نشون میدن , در زمان خشم و عصبانیت برعکس حالت  دلربایی عمل میکنن به این صورت که وقتی با زنی در حال صحبت کردن هستید , زن بجای توجه به شما به در و دیوار و گل و بوته و اجسام اطرف خودش نگاه میکنه و از نگاه کردن به صورت شما خودداری میکنه . با این رفتار به مرد میگه من حوصله ت رو ندارم و یا از موضوع و حرفی که انتخاب کردی خوشم نمیاد ! اگر هم مردی گیر زنی خجالتی افتاده باشه که کمتر این رفتارها رو نشون میده , اما اگر این زن خیلی آروم باشه و لبخند نزنه یا خیلی کم لبخند بزنه و اغلب هم نیشخند باشه یا با حرص همراه باشه , نشون دهنده این هست که شما دارین مشتی مزخرف بیان میکنید و بهتره هر چه زودتر موضوع صحبت رو عوض کنین و یا زن رو تنها بذارین . اگر هم این اولین رابطه و دیدار شما با زن هست و چنین عکس العملی رو ازش میبینین , مطمئن باشین که تیرتون به سنگ خورده و نتونستین نظرش رو جلب کنین .

_نشانه های بی علاقگی زنان نسبت به مردان : زنان وقتی جذب مردی شده باشن , رفتارشون هیجان داره و گاهی عصبی صحبت میکنن و ژست هایی میگیرن که باعث گرفتگی عضلات صورت یا اعضای بدنشون مثل دست و پا میشه . اما اگه زنی رفتاری خشک و سرد با شما داشته باشه و جواب های کوتاه به شما بده و زیاد هم به صورتتون نگاه نکنه , مطمئن باشین جذب شما نشده . از حالت های دیگه بی علاقگی زن به مرد دست به سینه بودن یا گذاشتن دست ها روی زانوهاست زمانیکه پا روی پا انداخته . با این حرکات زن فریاد میزنه که رهاش کنید و از شما خوشش نیومده و مزاحمش شدین . البته شما میتونید موضوع صحبت رو عوض کنین و یا روش های دیگه ای رو برای دلبری بکار ببرین ولی این رو بدونین که زن ها در این وضعیت به شدت غیر قابل پیش بینی هستن و حرکات عجیبی از اونها میتونه سر بزنه . ناگهان بلند شدن و ترک کردن شما , پرخاش کردن , تحقیر کردن شما و ............

_ نشانه های تردید و دو دلی در زنان نسبت به مردان : زمانیکه زنان از منظور شما در رابطه و یا احساس خودشون نسبت به شما مطمئن نباشن , رفتارهایی ضد و نقیض انجام میدن . یعنی همونطور که سعی میکنن به شما توجه داشته باشن , در عین حال هم نسبت به شما کم محلی هم میکنن . مثلن وقتی در کنار زنی نشسته باشین که نسبت به دوستی با شما دچار تردید هست , گاهی با نگاه های خیره به شما و گاه با کم محلی و پشت کردن به شما و پرداختن به کاری دیگه , این احساس رو نشون میده . در این شرایط  زنان در حال بررسی شما هستن و هنوز به یقین نرسیدن . در این مواقع بهتره هست که کاری به کار اونها نداشته باشین و سعی نکنین با زور اونها رو به خودتون جلب کنین . بهتره در این مواقع خیلی عادی و صمیمی به نظر بیایین و فرصت بدین تا شما رو بشناسه .

_ خشم و عصبانیت زنان : عصبانیت در زنان در بیشتر مواقع به شکل مرموزی بروز میکنه . مثل آتش زیر خاکستر میمونه که شما تصور میکنین خشمی در کار نیست ولی تنها یک تلنگر کافیه تا به انفجار ختم بشه . بیشتر زنان بر خلاف مردان با حرکات دست و یا رفتارهای تهاجمی و و فریاد کشیدن خشمشون رو نشون نمیدن . البته شاید در مواقعی که زنی رو خیلی عصبانی کنین به این مرحله هم کشیده بشه ولی در کل خشم زنان در سکوت برگذار میشه . در این مواقع زنان با باریک کردن چشم ها , فشردن لب ها به هم , لبخند های بی مورد و فشردن مشت , کج کردن سر و خیره شدن به شما خشمشون رو نشون میدن . گاهی هم دست به سینه میشن و دستها رو با فشار بیشتری به هم میفشارن . اما بدترین حالت زنان زمانی هست که اونها دست به کمر می ایستن و شروع به لبخند زدن میکنن . در این موقع بهتره بدونین هر حرف و عکس العمل شما نتیجه بدی رو میتونه براتون رقم بزنه و نه شوخی و نه سر به سر گذاشتن با اونها جایی نداره و بهتره هر حرفی هم در این مواقع به شما میگن , کاملن جدی بگیرین !!!

_ خشم و عصبانی بودن زنان از جای دیگه : زیاد پیش میاد که زنان از جایی یا کسی ناراحت هستن و خشم خودشون رو سر دیگران خالی میکنن . به این دلیل که یا نتونستن خشمشون رو به اون شخص نشون بدن و یا به ملاحظاتی سعی در خونسرد نشون دادن خودشون کردن . اگه زنی به رفتارها و حرکات و صحبت های شما بی دلیل بند کرد یا به اصطلاح گیر داد و مدام از شما ایراد گرفت , در صورتیکه شما مطمئن هستین که هیچ کار خطایی انجام ندادین و همه چیز مثل گذشته بوده , مطمئن باشین زن از جای دیگه ای عصبانی هست و داره خشمش رو توسط شما تخلیه میکنه . در این مواقع تنها باید سکوت کنید و به زن فرصت بدین تا کم کم آروم بشه . معمولن با گریه ای کوتاه یا چند ساعت سکوت و تنهایی این نوع خشم زنان فروکش میکنه .

_ رفتارها و گفتارهای عجیب : زنان گاهی اوقات رفتارهای پیچیده ای از خودشون بروز میدن که باعث سر در گمی مردان میشه . حتا اگه شما زن رو خوب بشناسین گاهی از رفتارها و گفتارهاش دچار شک و تردید میشین که زن در حال حاضر میخواد چه چیزی رو به شما بفهمونه یا چه انتظاری داره ؟ مثلن وقتی زنان شروع به توهین کردن بی دلیل به شما میکنن ولی در کنارش رفتارهای دلربا هم نشون میدن و با چشم و ابرو بیش از اندازه پیام میفرستن , نشونه دوست داشتن بیش از اندازه ست و نه تحقیر کردن شما . مثلن وقتی زنی به مردی میگه خیلی بوی گند میدی و باید انداختت توی ماشین لباسشویی و با وایتکس شستت , این در واقع نوعی کنایه و ابراز علاقه ست . بعضی از مردها نسبت به این پیام ها واکنش های منفی نشون میدن و تصور میکنن زن داره اونها رو تحقیر میکنه بنابراین با حالتی که بهشون برخورده , یا قهر میکنن و یا اونها هم شروع میکنن به توهین کردن به زن . اگه زن در این موقع تعجب کرد و مکث کرد , معنی این رو میده که داشته با شما شوخی میکرده و با سر به سر گذاشتن شما عشقش رو نشونتون میداده و بهتره با درک این وضعیت به سرعت توضیح بدین که شوخی کردین وگرنه منتظر یک مشاجره و قهر جدی باید باشین !!

در کل دنیای زنان دنیای زیبا و پیچیده ای هست و مردان کمی میتونن به این دنیا وارد بشن و ازش اطلاع پیدا کنن . بهترین کار این هست که برای شناخت زن از احساسات لطیف استفاده کنید و از هر پیش داوری و یا تعبیر و تفسیر بی دلیلی خودداری کنید !

هیچ نظری موجود نیست: