چهارشنبه، آبان ۰۵، ۱۳۸۹

رمزگشایی رفتارهای مردان

در زندگی روزانه و ارتباطات اجتماعی و روابط زناشویی و روابط عاشقانه و دوستانه و خلاصه هر جایی که پای دو جنس زن و مرد در میون باشه , همیشه بین این دو موجود یک تنش و اختلاف و درگیری وجود داره . حالا چه بصورت آشکار و چه در پنهان , اما این درگیری همیشه بوده و علت اون هم اینه که نه جنس زن و نه جنس مرد قادر به درک کامل طرف مقابل نیستن و بسیاری از رفتارها و حالت هاشون برای هم ناشناخته ست و قابل تفسیر نیست و همین مساله باعث شده که همیشه بین زن و مرد یک تنش و رقابت تاریخی وجود داشته باشه و تفکراتی مثل مردسالاری یا فمینیسم بوجود بیاد که تنها راه حلش تفاهم بوده و بس . اما اگر که این دو جنس کمی به خصوصیات رفتاری هم آشنا بودن زندگی بهشت میشد . مردان زنان رو متهم به کم خردی و زنان مردان رو متهم به زورگویی و بی احساسی نمیکردن چون متوجه میشدن که خصوصیات ادراکی و مغزی دو جنس کاملن از هم متفاوت هست و بقول معروف هر کدوم در دنیای خاصی سیر میکنن . اینبار به سراغ دنیای سرد و بی روح و خشک و سراسر خشونت مردان میریم تا با نیمه دیگه سیب آدمیت آشنا بشیم :

زندگی زن و مرد از هم بسیار متفاوت هست و اگر مردی ادعا کنه که میتونه زن ها رو کاملن درک کنه , یا دروغ میگه و یا از نظر ساختاز مغزی به زن ها بیشتر شبیه هست و یا در کارکرد غده هاش مشکلی ایجاد شده ! ساختار مغز زن و مرد کاملن متفاوت هست و حتا تفکر و ادراک در این دو موجود از هم متفاوته . مغز در انسان ها از دو نیمکره تشکیل شده که هر نیمکره وظیفه خاصی داره . ارتباط بین این دو نیمکره در زنان با مردان فرق میکنه و در واقع تمام ماجراهایی که بین این دو جنس اتفاق می افته بخاطر همین دو نیمکره و ارتباط اونها با هم هست . ارتباط بین دو نیمکره در زنان سریعتر و بیشتره و در مردان کمتر و محدودتر و برای همینه که زنان بسیار حساس تر هستن و میتونن احساسات خودشون رو بهتر به زبون بیارن و مردان در این زمینه توانایی چندانی ندارن ! بنابراین اگر زنان این مساله رو بدونن , انتظارشون از مردها به حد نرمال میرسه و میفهمن که مردها بصورت طبیعی دچار احساسات کمتری هستن و این ربطی به بی وفایی و یا بلند شدن زیر سرشون نداره ! ( البته نه همیشه ) .

مردان با استفاده از ابزار سخن گفتن برای رقابت و قدرت نمایی و جلب توجه و گزارش دادن و تعریف کردن وقایع استفاده میکنن ولی زنان کاملن برعکس , از سخن گفتن برای کم کردن تنش ها و ضدیت ها و درگیری و یا حفظ روابطشون استفاده میکنن . آگاهی از همین دو مطلب ساده شاید نیمی از مشکلات زن و مرد رو میتونه حل کنه و معمای پیچیده  ای رو حل کنه که شاید تا امروز ازش اطلاع نداشتین ! اما این همه ماجرا نیست . خیلی از رفتارهای زن و مرد در دوران کودکی شکل میگیره :

مردان از کودکی رقابت جویی , استقلال , خود شیفتگی و خشونت رو یاد میگیرن و در بازیهای کودکانه اونها رو تمرین میکنن . بجز اینها تمایل و علاقه مردان به اشیا و وسایل با ارزش و مخصوصن مادیات به مراتب از عواملی مثل احساسات و معنویات و انسان ها ارزش بیشتری داره چون همین خصوصیات باعث میشه زمانیکه ازدواج میکنن بتونن همسرشون رو دور از دست درازی و نگاه سایر مردان نگه دارن و از حریم خانواده دفاع کنن و بتونن با اتکا به مادیات یک زندگی مستقل رو تشکیل بدن و در واقع این رفتار , رفتاری هست که از زمان انسان های غارنشین در مردان شکل گرفته و تا امروز هم باقیه .
اما زنان از کودکی وابستگی , تکیه کردن به دیگران , دلربایی , حساس بودن به مسائل کوچک و لطافت و ظرافت و مشارکت در پرورش یا نگهداری از دیگران و مخصوصن کودکان رو یاد میگیرن و در بازیها به کار میگیرن و تمرین میکنن که در واقع همین رفتارها باعث جذب مردان میشه و هم باعث میشه بتونن زندگی رو اداره کنن و فرزندان رو پرورش بدن و کمبودهای مرد رو جبران کنن .

شاید این سوال براتون پیش بیاد که ریشه تفاوت های زن و مرد از کجا شکل میگیره ؟

در واقع زن و مرد در دو دنیای متفاوت و شدیدن متضاد بزرگ میشن . ریشه این تفاوت ها در بازیهای کودکانه و بودن در بین همجنس های خودشون شکل میگیره . نگاهی به بازی کردن پسربچه ها با هم و دختر بچه ها با هم بندازین میتونین سیر تکامل زن و مرد رو مشاهده کنین .
پسرها همیشه گروهی تشکیل میدن و در این گروه سلسله مراتب ایجاد میکنن . همیشه یکی باید رئیس باشه یا به عبارتی همیشه یکی از پسرها باید بهترین باشه و بقیه ازش اطاعت کنن . سر اینکه کی بهتره همیشه یه مبارزه و رقابت هست که با دعوا کردن و قلدری همراه میشه و در آخر یکی از پسرها که از همه قویتره و یا جثه بزرگتری داره و حتا اسباب بازی بهتری داره مثل داشتن تفنگ یا دوچرخه بهتر , برنده ست و میشه سر دسته . در بازی پسرها همیشه رقابت و پرخاش و ستیزه جویی وجود داره و امکان نداره وقتی چند تا پسر بچه با هم بازی میکنن دعوایی بینشون اتفاق نیافته . در بازی پسر بچه ها همیشه باید یکی برنده بشه و یکی بازنده و پسرها از اینکار لذت میبرن و هیمشه سعی میکنن برتری خودشون رو به همجنس هاشون نشون بدن و همین باعث درگیری میشه بینشون .
ولی دخترها کاملن متفاوت عمل میکنن و بیشتر تمایل دارن گروه های دو تایی تشکیل بدن . حتا اگر چند دختر بچه با هم باشن , میبینیم که دو تا دو تا از هم جدا میشن و هرگز دختر بچه ای رو که تک بازی کنه بین همسن هاش و یا دخترهایی که دسته جمعی و بصورت باند بازی با هم بازی کنن , نمیبینیم و در ضمن هیچوقت هم در بازیهاشون کسی بازنده یا برنده نیست چون بازیهای اونها آروم و بدور از خشونت هست و بیشتر تمایل به سازندگی و مراقب دارن .

از روی رفتارهای کودکی میشه فهمید که زن و مرد از کودکی برای زندگی زناشویی آماده میشن . بخش دیگه تفاوت های زن و مرد , گفتاری هست :

مردان نه تنها در رفتارهاشون رقابت جو و ستیزه جو هستن , بلکه در گفتار هم همینطور عمل میکنن . جالبه بدونید که بیشتر از 90% قطع کردن کلام دیگران توسط مردان انجام میشه . در صورتیکه زنان تقریبن هیچ وقت سخن دیگران رو قطع نمیکنن و صبر میکنن تا مخاطب صحبتش تموم بشه و بعد شروع به سخن گفتن میکنن .

بخش بسیار مهم رفتار مردان , ارتباطات اونهاست که دونستنش بسیار جالبه و میتونه اسرار بسیاری رو آشکار کنه :

مردها وقتی چیزی رو بخوان بدون پرده و گاه خیلی رک بیان میکنن و براشون زیاد مهم نیست که زمینه چینی بکنن یا نه ولی زنان قبل از بیان خواسته هاشون زمینه چینی میکنن و گاه غیر مستقیم سعی میکنن منظورشون رو بیان کنن .
مردان فقط چیزی رو میگن که باید بگن . چون فکر میکنن پیامی که میدن یا میرسونن واضحه و حاشیه رفتن نیاز نیست و در واقع مردها وظیفه گرا هستن و به عواقب کار زیاد فکر نمیکنن و اگر هم گفتارشون پیامدی داشته باشه قبول میکنن و زیاد نگرانی به خودشون راه نمیدن . ولی زنها بر عکس مردان عاقبت اندیش و سیاستمدار هستن و سعی میکنن پل های پشت سرشون رو خراب نکنن در صورتیکه مردان در خیلی موارد به دلیل این رفتارهای نسنجیده , دچار شکست های زیادی میشن که اغلب قابل جبران نیست . یک مثال ساده اینه که زن ها در محیط کار میگن : بهتر نیست اول گزارش رو بفرستیم ؟ ولی مردها میگن گزارش رو بفرستین بره پی کارش !!!!!

اینکه گفته میشه مردان از زنان حساس تر و شکننده تر هستن یک واقعیته ! ولی چرا مردان مثل زنان گریه نمیکنن و زیاد احساساتی نمیشن ؟ دلیلش خیلی ساده ست . چون مردان از کودکی یاد میگیرن که باید احساسات خودشون رو کنترل کنن . زمانیکه زمین میخورن , والدین به پسرها میگن مرد که گریه نمیکنه ! و از همون زمان یاد میگیرن احساسات خودشون رو کنترل کنن ولی این حرف رو والدین به دختر بچه ها نمیزنن و اجازه میدن به راحتی اشک بریزن . از طرفی به دلیل اینکه ارتباط بین دو نیمکره مغز در زن و مرد متفاوت هست , مردان احساسات کمتری رو آشکار میکنن و به همین دلیل بسیار خوددارتر از زنان هستن در صورتیکه عمق فاجعه رو بیشتر از زنان درک میکنن ولی قادر به آشکار کردنش نیستن . زنان با شیون و گریه کردن خودشون رو تخلیه میکنن ولی مردان خشم یا غم رو درون خودشون میریزن و به شدت آسیب میبینن . مثلن وقتی زن و شوهری از هم طلاق میگیرن , زن ها خیلی سریعتر موضوع رو فراموش میکنن تا مردها . مردها حتا اگر هم ازدواج مجدد کنن باز هم خاطره همسر سابقشون همیشه باهاشون هست ولی زنان به سرعت خاطرات گذشته رو کمرنگ تر میکنن و به زندگی جدید دل میبندن .

گفتگوی مردان و زنان هم متفاوت هست و نباید زنان و مردان از هم ایراد بگیرن که چرا مثل هم گفتگو نمیکنن ! مردان در گفتگوها سرسخت هستن و همیشه سعی میکنن حرفشون رو به کرسی بشونن و کمتر تحمل مخالفت ها رو دارن . خیلی صریح نظریات خودشون رو بیان میکنن و با صراحت هم با دیگران مخالفت میکنن . از طرفی خیلی جالبه بدونین که مردها خیلی بیشتر از زنها صحبت میکنن ولی چون صحبت کردن اونها با آوای بلند هست و در صحبت هاشون مدام شوخی میکنن یا بحث میکنن و دائم موضوعات رو عوض میکنن , اینطور به نظر میاد که مردها کمتر از زنها صحبت میکنن در صورتیکه اینطور نیست . موضوع صحبت مردها , رقابت , سر به سر گذاشتن , شوخی کردن , بحث های سیاسی و .. ولی موضوعات صحبت زنان بیشتر در مورد خودشون , احساساتشون  , روابطشون , علاقمندی ها و وابستگی ها و خانواده و فرزندانشون هست . از طرفی زن ها آهسته صحبت میکنن و شوخی نمیکنن و یا سر به سر هم نمیذارن در موقع صحبت کردن .

مردان همیشه در نقش  انسان داناتر و مهم تر ظاهر میشن در موقع صحبت کردن , مخصوصن در مواجهه با زنان در صورتیکه بیشتر از نیمی از مردان چنین شایستگی ای رو ندارن و زنان بصورت غریزی با ژست ها و رفتارهای خودشون با اینکه اغلب میدونن و حدس میزنن مخاطب مرد در حال غلو کردن هست , باز هم تاییدش میکنن و صحبت مردها رو قطع نمیکنن . از طرفی جالب اینه که تحقیقات نشون داده که نسل های امروزی مردان کم کم دارن به خصوصیات زنان نزدیک میشن در رفتارها و گفتارهای اجتماعی و در واقع مردان نسل های امروزی بسیار با ادب تر و با نزاکت تر و خوددار تر از مردان نسل های قبل هستن و به نوعی نسل مردان در حال تحول بزرگی هست که آینده خوبی رو برای جوامع بشری رقم خواهد زد .

مردان در گفتارشون وقتی قرار باشه چیزی رو اثبات کنن , اغلب دروغ میگن ولی زنان اینطور نیستن و خیلی کمتر دروغ میگن . مردان وقتی به چیزی متهم میشن مخصوصن وقتی که از طرف زنان مورد تهمت واقع میشن , برای حفظ غرورشون به دروغ و نیرنگ رو میارن چون توانایی گفتاری اونها کمتر از زنان هست و به سختی میتونن با استفاده از کلام , خودشون رو ثابت کنن . در صورتیکه زنان در گفتار بسیار سلیس تر هستن و راحت تر با استفاده از گفتار ارتباط برقرار میکنن و مردان برای این منظور سعی میکنن با نوشتن نامه یا خرید هدیه , منظورشون رو برسونن !

مردان در موقع خرید کردن لوازم منزل و یا خریدهای خوراکی , بیشتر به کاربرد اونها توجه میکنن و برای مثال مردان سعی میکنن خریدهایی انجام بدن که کلی باشه و مجبور نباشن مرتب انجامش بدن و از طرفی مورد مصرف طولانی تر داشته باشه و شکم پر کن باشه و کاربرد طولانی و بیشتری داشته باشه . مثلن وقتی مردی رو برای خرید صابون میفرستین , بجای صابون دستشویی ممکنه صابون رختشویی یا حمام بخره چون بزرگتر و با صرفه تر هست ولی زنان صابون های خوش بو و یا مایع میخرن و به کیفیت بیشتر اهمیت میدن . یا مردان برای خرید لوازم منزل , بیشتر روی یوغور بودن و کارکرد اون وسیله توجه میکنن وب ه ظرافت و کارایی و زیبایی اهمیت نمیدن ! که شما میتونین با درک این خصوصیات اخلاقی مردان , بهتر اونها رو بشناسین و سطح توقعتون رو پایین بیارین و باعث کاهش تنش بشین !

مردان در مواجهه با زنان رفتارهای افراطی ای انجام میدن که اغلب ناخواسته ست و تنها برای از میدون به در کردن رقیب که همجنس های خودشون هست اینکارها رو قبول میکنن و در واقع هر ریسکی رو میپذیرن ! مثلن اگه در جمعی باشین که چند دختر و چند پسر باشن و سر موضوعی بحثی پیش بیاد , حتا اگر این موضوع بی ارزش و بی اهمیت باشه , میبینین که پسرها چنان این مساله رو جدی میگیرن و با تمام توان سعی در انجام یا اثباتش میگیرن که باور کردنش سخته ! و این نشون میده که مردان نسبت به خرد شدن غرور و شخصیت و یا کم توان بودنشون در مقابل زنان شدیدن آسیب پذیر و حساس هستن و برای حفظ این مسائل از جونشون هم مایه میذارن . پس هرگز سعی نکنین غرور مردی رو در جلوی زنان بشکنین و یا توانایی های مردها رو جلوی زنان کم ارزش جلوه بدین چون با این کار یک آتشفشان خاموش رو روشن کردید که تا فوران نکنه آروم نمیشه و فوران آتشفشان هم غیر قابل پیشبینی و شدیدن مخرب میتونه باشه !!!!!!!

مردان نسبت به ابزار و آلات الکترونیکی و یا فنی علاقه بیشتری از خودشون نشون میدن و دوست دارن بعنوان هدیه لوازمی رو بگیرن که بیشتر جنبه کاربردی داره تا احساسی ! مثلن اگر برای هدیه به مردی گل بدین , مثل این میمونه که یک مشت میخ داده باشین بهش ! ولی اگه به مردی یک ساعت یا موبایل یا عینک آفتابی یا ادکلن یا ریش تراش یا وسیله ای برای اتومبیل یا کامپیوترش هدیه بدین , اونو خیلی شاد کردین و بهتره بگردین ببینین مردها چه کمبودی در لوازم کاربردیشون دارن و همونو بهشون بدین چون مردان معمولن در خرید کردن برای خودشون حساست به خرج میدن .

سلیقه مردان رو مورد تمسخر قرار ندیدن ! مردان هیچ اطلاعی نسبت به خواسته ها و سلیقه زنان ندارن چون در دنیای خودشون سیر میکنن و از کودکی به اونها یاد دادن وارد دنیای ممنوعه زنان نشن و برای همین زمانیکه میخوان به زن یا دختری هدیه بدن , شاید بشه گفت با بزرگترین مشکل و فاجعه زندگیشون مواجه میشن ! چون نمی تونن تصمیم گیری کنن و شدیدن عصبی و کلافه میشن و وقتی هم چیزی رو انتخاب میکنن و بعنوان هدیه به دختری میدن , به شدت رفتارهای مخاطب رو زیر ذره بین قرار میدن و کوچکترین بی مهری ای در برابر هدیه شون میتونه اونها رو به شدت غمگین و دلشکسته کنه ! پس حتا اگه بعنوان هدیه تولد از مردی یک تکه سنگ یا آجر دریافت کردین , بدونین که طرف منظوری نداشته و برای اثباتش کمی بی تفاوتی نشون بدین تا ببینین چطور آقا مثل شیر برنج وا میره !!

مردان نسبت به مسائل تجملی و ظاهری بسیار کم حوصله هستن و کلن هیچ درکی از دنیای زنگارنگ زنانه ندارن . به همین خاطر سعی کنید تا جای ممکن هیچ مردی رو همراه خودتون برای خرید لباس نبرین . اگر هم مردی رو برای خرید همراه خودتون میبرین کمتر ازش نظر خواهی کنین چون به زودی متوجه میشین که هر چیزی رو که شما پسند میکنین , اون هم تایید میکنه ! برای امتحان میتونین بدترین چیز ممکن رو انتخاب کنین و نظر بخواهین و با تعجب میبینین که از چیزی که شما خوشتون اومده و وسیله بنجلی هست , تعریف میکنه . اینجاست که باید متوجه بشین طرف حوصله ش سر رفته و حتمن یک درگیری لفظی ایجاد یا یک مساله ای رو بهانه میکنه و دنبال کار خودش میره پس قبل از اینکه این اتفاق بیافته یا خرید رو متوقف کنین یا رهاش کنین کمی به حال خودش باشه و بعد دوباره برین سراغش !

مردان نسبت به غذا حساس هستن و به عبارتی مردان شکموتر از زنان هستن ! ضرب المثلی هست که میگه دل مرد در شکمش قرار گرفته و این حقیقت داره . با پختن غذاهای مورد علاقه مردان , میتونین اونها رو راضی نگهدارین . بهتره همیشه خواسته هاتون رو زمانی مطرح کنین که در حال خوردن یک غذای مورد علاقه ست ولی جدن توجه داشته باشین که اگر فقط زمانهایی که خواسته ای ازش دارین , غذای خوشمزه و مورد علاقه ش رو درست کنین , این رفتار شما رو مردان کاملن متوجه میشن و عکس العمل های ناخوشایندی که لجبازی یکی از اونهاست نشون میدن چون احساس میکنن مورد سوء استفاده قرار گرفتن !

این درسته که مردان دروغگوتر از زنان هستن ولی مردان به شدت از زنان و دختران دروغگو متنفر هستن و دوست ندارن بهشون دروغ گفته بشه . هرگز به مردی که دوستش دارین دروغ نگین و بدونین یکی از خصوصیات مردان که بسیار مکارانه ست اینه که مردان خیلی از حقایق رو میفهمن و درک میکنن ولی به شکل ماهرانه ای هیچ عکس العملی نشون نمیدن و تا مدتها به روی شما نمیارن و همه رو جمع میکنن و بعد زمانیکه اصلن انتظارش رو ندارین چنان اونو مثل پتک به سرتون میکوبن که هاج و واج بمونین و در این موقع ست که کنترل مرد واقعن ممکن نیست و این مرحله میتونه نقطه پایانی برای رابطه باشه !

مردها مثل عمل نکرده رفتار میکنن ! مراقب این رفتار مردها باشین ! مردها خیلی از خطاهای زنان رو به روشون نمیارن و طوری وانمود میکنن که اصلن اتفاقی نیافتاده در صورتیکه کاملن حواسشون به همه چیز هست و مطمئن باشین مردها از هوش بسیار بالایی در درک خطاهای زنان برخوردار هستن و کمتر مردی هست که خطاهای زنی رو ببینه و نفهمه ! مردها عادت دارن که خیلی از خطاها رو بیان نکنن و بعد یکباره بدون هیچ زمینه ای منفجر بشن و چیزهایی رو بیان کنن که گاهی متعلق به سالها قبل باشه !

مردها نسبت به ظاهر خودشون به شدت حساس هستن مخصوصن در مواجهه با جنس مخالف ! اگه دیدین مردی همیشه در دیدار با شما یک تیپ لباس میپوشه بدونین که احتمالن از لباسش یکبار خواسته یا ناخواسته تعریف کردین و این ملکه ذهنش شده و تا قیامت برای اینکه نظر شما رو جلب کنه این تیپ رو میزنه ! پس در تعریف کردن از مردها و ظاهرشون خیلی دقت کنین چون درک اونها کاملن متفاوت هست و مسائل رو جور دیگه ای میبینن .

هیچ وقت مردها رو سر مسائل زنانه خودتون به جون هم نندازین ! مثلن اگر با دوستتون اختلاف پیدا کردین هرگز این اختلاف رو به مردها منتقل نکنین چون این ممکنه باعث اتفاقات وحشتناکی بشه ! مردان در این مواقع تبدیل به دایناسور میشن و برای جلب نظر شما هر کاری میکنن .

اگه از کار مردها خوشتون نمیاد , ازشون بیخود تعریف نکنین . مثلن اگه دوست ندارین مردی آشپزی کنه و یا در کارهای شما دخالت کنه , هیچ وقت ازش تعریف نکنین چون این تعریف کردن این تصور رو در مردها ایجاد میکنه که شما واقعن از کارش خوشتون میاد و اونها هر طوری که شده حتا اگر از کاری خوششون نیاد برای جلب نظر شما انجامش میدن ! پس تملق رو برای مردان به کار نبرین چون نتیجه معکوسش به خودتون بر میگرده !

بیشتر مردها از ریزه کاری خوششون نمیاد و متنفر هستن از کارهایی که دقت بالایی نیاز داره ! برای همین بهتره کارهای منزل رو طوری تنظیم کنین که کارهای سنگین و یا کارهایی که به دقت کمی نیاز داره رو مرد انجام بده و کارهای کوچکتر رو شما ! اینو باید بدونین که صبر و حوصله مردها کمه و اگه از کاری خوششون نیاد , بهتون نمیگن انجام نمیدیم ! انجام میدن ولی به عمد خرابکاری میکنن و یا اونقدر آزار میرسونن که بگین منصرف شدین !!!! به همین دلیل مردها رو به کاری وادار نکنین که دوست ندارن !

هرگز به مردها امر و نهی نکنین و نقش مادرشون رو بازی نکنین ! از خصوصیات اخلاقی مردها امر و نهی کردنه و اینکه کسی بهشون بگه چیکار بکن و چیکار نکن و دستوری باهاشون رفتار کنه , به شدت نفرت دارن و کارها رو در این مواقع اغلب برعکس انجام میدن ! بهتره همیشه ازشون با خواهش بخواهین چیزی رو انجام بدن و از دستور دادن خودداری کنین و تاثیر این معجزه رو ببینین !

هرگز خلوت مردها رو ازشون نگیرین ! وقتی رو بذارین که مردها برای خودشون و یا دوستانشون باشن ! اگه خلوت مردها ازشون گرفته بشه و بخواهین دائم با شما باشن , به مرور از علاقه اونها به شما کم میشه و مطمئن باشین برای رسیدن به خلوتشون دست به هر کاری میزنن از دروع گرفته تا بهانه آوردن و کار تراشیدن و .. . گاه حتا شما رو بعنوان مزاحم میبینن و خودشون رو با کار غرق میکنن تا از دسترش شما دور باشن و همین زنگ خطری برای پیدا شدن سر و کله یک زن دیگه در زندگی شماست !!

اگه وظیفه ای به عهده مردها میذارین سعی کنین تا جای ممکن نوشتاری باشه ! اگه مردی رو به خرید میفرستین لیست دقیقی به دستش بدین یا اگه قراره کار منزل انجام بده در نبود شما , بطور دقیق و مفصل براش بنویسین . مردها به دلیل تنبلی و بی حوصلگی از زیر انجام خیلی کارها شونه خالی میکنن به این بهانه که به من نگفتی ! ولی وقتی که براشون نوشته باشین , انجامش میدن .

مردها رو هرگز تحقیر نکنین ! تحقیر کردن مردها عاقبت خوشی نداره و تا تلافیش رو سرتون در نیارن دست از سرتون بر نمیدارن . حتا اگر سالها بگذره و جنس این تلافی هم با تحقیر کردن نیست و بلکه هر کاری که از دستشون بر بیاد انجام میدن و در واقع فقط صدمه یا ضربه زدن به شما براشون مهمه .

اگه دوست دارین توجه مردها رو به خودتون جلب کنین و اونها رو بیشتر عاشق خودتون کنین , در جلوی جمع ازشون تعریف کنین و نتیجه معجزه آسای اونو ببینین و البته دقت کنین که تعریف کردن از جنس تملق نباشه چون مردها به خوبی فرق چاپلوسی با حقیقت رو میفهمن !

مردها رو هرگز در منگنه قرار ندید در مواقع دعواها و اختلافات خانوادگی ! در اینصورت مردها غیر قابل پیش بینی میشن . بیشتر مردها وقتی نتونن حسن نیت خودشون رو ثابت کنن و یا نسبت به اتهاماتی که بهشون وارد کردین چه به حق چه ناحق , از دستها و زور و بازو استفاده میکنن . این رفتار مردها اغلب غریزی هست و گاهی غیر عمدی ! و دقت کنید اگه مردی یکبار دست روی زنی بلند کنه , ممکنه این کار رو دفعات بعد خیلی راحتتر انجام بده و کمتر خودداری نشون بده .

سعی کنین با مردها درگیری لفظی پیدا نکنین . در این مواقع چون مردها از قدرت بیان کمتری برخوردارن , ممکنه برای برتری جویی , از فحش و توهین استفاده میکنن و کلمات رکیک بکار میبرن . پس سعی نکنین با مردها درگیری شدید لفظی پیدا کنین و موضوع رو کشدار نکنین .

مردها به شدت نسبت به مادر و خواهر خودشون حساس هستن ! در دعواهای خانوادگی هیچ وقت پای عزیزان مردها رو وسط نکشین چون مطمئن باشین حریف توهین های مردها نمیشین و در ضمن احترام مادر و افراد خانواده شما خیلی ساده تر توسط مردها شکسته میشه و وقتی حریم ها بشکنه , جمع کردن مردها با خداست !!!
از مردها انتظار توجه بیش از اندازه نسبت به سلامتی خودتون رو نداشته باشین . مردها اصولن برای سلامتی خودشون اهمیتی قائل نیستن و وقتی با چنین موجودی روبرو هستین که خودش برای خودش مهم نیست , انتظار اینو نداشته باشین که نسبت به شما هم توجه داشته باشه !

مردها در مواجهه با مردان دیگه و یا بعضی افراد , پنهان کاری هایی رو انجام میدن که شاید برای شما جای تعجب داشته باشه ولی مردان دلایل خودشون رو دارن و اسرار شخصیشون رو بروز نمیدن . مثلن وقتی مردی در محیط کار حلقه ازدواجش رو از دست در میاره و یا از دادن آدرس منزل به همکارانش خودداری میکنه و ... دلایلی شخصی داره که ربطی به دوست داشتن یا نداشتن شما نداره و کلن مردها در برابر هم اسرار خصوصی خودشون رو مخفی میکنن .

در دوره های زنانه خودتون اگه مردی حضور داره هیچ وقت مردها رو مورد تمسخر و توهین قرار ندین و یا اونها رو متهم به خیلی صفاتی که خاص فمنیسم هات نکنین چون مطمئن باشین مردها دست بازتری برای کوبیدن شما در بین همجنس های خودشون دارن و کلن جامعه مردان زنان رو جنس دوم و نقاص العقل میدونه و شکستن بعضی حرمت ها باعث میشه که شما هر روز توسط مرد مورد تمسخر و تحقیر قرار بگیرین .

و خلاصه صدها مورد دیگه .. با همه اینها باید بدونین که لازمه ادامه زندگی همین اختلافات بین زنان و مردان هست و اینکه هر کدوم در دنیای متفاوتی زندگی میکنن که باعث تنوع در زندگی میشه پس نباید این اختلافات رو زیاد جدی گرفت و تنها با درک اونها باید زندگی رو شیرین تر کرد و تنش ها رو کمتر .

هیچ نظری موجود نیست: