چهارشنبه، بهمن ۰۴، ۱۳۹۱

خورش انار

این خورش خوشمزه و ایرانی , شاید کمی تا قسمتی غیر عادی باشه و شناخته نشده ، اما بسیار خوشمزه ست . بهتره این خورش رو هیچ وقت جلوی مهمون هاتون نذارین . با اینکه اینقدر خوشمزه ست که اگر یکبار کسی بخوره توی برنامه خوراکیش قرارش میده , اما چون با انار درست میشه و دانه های انار رو هر کسی دوست نداره و خوشایند مهمانی دادن هم نیست , بهتره فقط برای خودتون و یا خانواده درستش کنین . این خوراک در بعضی قسمت های مازندران تهیه میشه .

مواد لازم برای تهیه خورش انار :

- انار ترش : دو عدد متوسط .
- پیاز سفید : 3 تا 4 عدد بزرگ .
- گوشت قیمه ای گوساله : نیم کیلو .
- فلفل سیاه , زردچوبه و نمک : به دلخواه .

* برنج سفید یا کته زعفرانی برای سرو کردن خورش .

روش تهیه :

این خورش خیلی ساده درست میشه . موادش ارزان قیمت هست و زمان پختش هم طولانی نیست . گوشت قیمه ای رو با مقداری پیاز و آب و فلفل سیاه و نمک و زردچوبه میپزیم . نیاز به سرخ کردن و تفت دادن پیاز نیست . بصورت آب پز گوشت رو میپزیم . موقع پخت گوشت , زیاد آب نریزین چون این خورشت آبدار نباید باشه . اونقدری آب بریزین که وقتی گوشت میپزه مقدار کمی آب باقی بمونه و غلیظ باشه . بهتره از گوشت گوساله بدون چربی استفاده بشه ! میتونین از گوشت فیله گوساله هم استفاده کنین که هم خیلی خوشمزه تر میشه و هم ترد تره .
تو این فاصله پیازهامون رو ریز خرد میکنیم و پیازداغ فراوون درست میکنیم . خوشمزگی این خورش به پیازداغ فراوون اون هست و اینکه همه پیازها یکنواخت سرخ شده باشن و نه زیادی برشته باشن و نه زیادی نرم !
انارهامون رو هم دون میکنیم . از انار شیرین استفاده نکنین و اگر انارتون شیرین هست , کمی به خورش آبلیمو اضافه کنین .
زمانی که گوشت پخت , موقع اضافه کردن دانه های انار هست . وقتی پیازها آماده شدن , گوشت و انارهای دون شده و آب گوشت رو اضافه میکنیم و نمک و فلفل رو هم میچشیم و اندازه میکنیم . انارها نباید زیاد بپزن و یا سرخ بشن وگرنه سفت میشن ! فقط دو سه بار اونها رو با پیازداغ و گوشت تفت میدیم و کمی که نرم شدن , کافیه و خورش ما آماده ست ..

این خورش خوشمزه رو به همراه کته زعفرانی میتونین سرو کنین با تُرب سفید .

هیچ نظری موجود نیست: