دوشنبه، اسفند ۲۸، ۱۳۹۱

شستن شلوار جین

یکی از مشکلاتی که شستن شلوار جین داره اینه که بعد از هر بار شستن یک پرده رنگش روشن تر میشه و به مرور زمان هم کلن بی رنگ و رو میشه و باید انداختش دور . اما چند تا راه هست که باعث میشه رنگ شلوارهای جین دیرتر بره :

- موقع شستن شلوار جین , همیشه اونو پشت و رو کنید . ابتدا زیپ شلوار رو ببندین و سپس اونو کاملن پشت و رو کرده و در ماشین لباسشویی بندازین .


- بهتره شلوار جین رو با لباس های رنگی و بخصوص لباسهایی که حسابی رنگ پس میدن با هم بندازین . اینطوری شلوارتون کمی هم رنگ به خودش میگیره و اون حالت رنگ و رو رفته ش جبران میشه .

- پس از در آوردن شلوار جین از توی لباسشویی , هیچ وقت اونو جلوی آفتاب پهن نکنید یا اگر میکنین هم پشست و رو باشه . بهتره شلوار جین رو در داخل خونه پهن کنین تا خشک بشه .

- شلوار جین رو پس از در آوردن از لباسشویی دوباره از حالت پشت و رو خارج کرده و از روی خط وسط شلوار تا کنین و همونطوری آویزونش کنین . این روش باعث میشه تا وقتی که خشک شد چروک نشه و صاف مثل روز اول به نظر برسه .

- اگر هم که شلوارتون زیاد کثیف نیست , بهتره که از انداختنش توی لباسشویی خودداری کنید و توی یک لگن مقداری پودر لباسشویی ریخته و خوب با دست تکون بدین تا حل بشه و سپس شلوار رو توی آب انداخته و بدون چنگ زدن به حالت چرخشی تکونش بدین و بچرخونین چند بار و بعد در آورده کمی بچلونین و آب تمیز پر کرده و چند بار آبکشی کنین و از وسط خط تا کرده و آویزون کنین . اینطوری دوام رنگش بیشتر میشه و دیرتر رنگش میره .

هیچ نظری موجود نیست: