جمعه، آبان ۱۴، ۱۳۸۹

استفاده از کرم مرطوب کننده

بیشتر افراد تصور میکنن استفاده از کرم های مرطوب کننده مخصوص خانمهاست و این تفکر بین آقایون جا افتاده که فقط زنها و دخترها باید کرم مرطوب کننده استفاده کنن و این کرم رو جزو کرم های زنانه به حساب میارن در صورتیکه این تصور کاملن غلط هست و استفاده از این کرم ها زنانه و مردانه نداره و مخصوص افرادی هست که پوست های خشک یا حساس دارن یا در مناطق سردسیر زندگی میکنن ! استفاده از کرم های مرطوب کننده باعث میشه چین و چروک پوست خیلی دیر اتفاق بیافته و پوست همیشه شاداب و سالم و صاف باشه و در  کل وظیفه محافظت از پوست رو داره . پس متناسب با جنس پوست خودتون حتمن از کرم های مرطوب کننده استفاده کنین . مثلن اگه افرادی که پوست چرب دارن از کرم های مرطوب کننده چرب استفاده کنن , پوستشون خیلی چرب میشه و باعث ایجاد جوش های چرکی میشه . پس موقع خرید کرمی مطابق با جنس پوستتون انتخاب کنید !

کلن پوست افراد به سه دسته تقسیم میشه . پوست های خشک , پوست های نرمال و پوست های چرب .
_ کسانیکه پوست چرب دارن نیاز به استفاده از مرطوب کننده ها ندارن بجز زمانی که در محیط های بسیار سرد قرار میگیرن که در اون صورت باید از کرم های مرطوب کننده چرب استفاده کنن چون کرم های معمولی مقدار زیادی آب و رطوبت دارن که وزش باد و سردی هوا باعث آسیب به پوست میشه به همین دلیل کرم های چرب توصیه میشه !
_ افرادی که پوست نرمال دارن , بهتره از کرم های مرطوب کننده با چربی پایین و رطوبت بالا استفاده کنن . بعضی از این افراد در قسمت پیشانی و چانه و بینی پوستی چرب دارن و در قسمت های گونه ها سایر قسمت های صورت پوستی خشک ، که بهتره فقط قسمت های خشک رو کرم بزنن .
_ افرادی هم که پوست های خشک دارن بهتره که از کرم هایی با چربی و رطوبت زیاد استفاده کنن .

استفاده از کرم مرطوب کننده هم روشی داره که باید رعایت کرد . هیچ وقت نباید کرم رو بدون شستن پوست استفاده کرد و روی پوست شسته نشده کرم مالید . قبل از استفاده از کرم مرطوب کننده باید پوست رو با آب ولرم و صابون شست و بعد خشک کرد و بعد کرم زد . ضمن اینکه باید دقت کنید که نباید بذارین رطوبت پوست بطور کامل از بین بره و بعد از خشک کردن پوست با حوله باید فورن از کرم استفاده کرد و پوست باید کمی مرطوب باشه . بهترین زمان , بعد از حمام هست .
یکی از نکات مهم در انتخاب کرم مرطوب کننده این هست که بدون بو و اسانس باشه و همینطور توجهی به ترکیبات و ویتامین هایی که روی اونها نوشته شده نباید کرد . چون ویتامین ها از راه پوست و مو جذب نمیشن و این تنها یک حقه تبلیغاتی برای فروش محصولات آرایشی هست !
همینطور مرطوب کننده های صورت با مرطوب کننده های دست و بدن فرق دارن و مرطوب کننده های دست چربی بیشتری دارن و بیشتر به صورت لوسیون فروخته میشن و ارزان قیمت تر هستن . ولی مرطوب کننده های صورت قدرت جذب بالاتر و رطوبت بیشتر و  چربی کمتری دارن .

ویژگی کرم مرطوب کننده خوب اینه که به سرعت جذب پوست بشه و روی پوست نماسه . در ضمن وقتی که پوست رو با آب و صابون میشورین به سادگی پاک و تمیز بشه و روی پوست باقی نمونه ! ایجاد حساسیت و یا آلرژی نکنه . بعضی کرم های مرطوب کننده اسانس هایی دارن که بوی اونها ایجاد حساسیت در بعضی افراد میکنه و یا در ترکیب اونها موادی بکار رفته که آلرژی زا هست و ممکنه ایجاد کهیر بکنه . برای همین بهتر هست که کرم های بدون بو تهیه بشه .

هیچ نظری موجود نیست: