پنجشنبه، اسفند ۰۳، ۱۳۹۱

صرفه جویی در مصرف برق اجاق های برقی

در خارج از کشور برق از گاز ارزون تر هست و برای همین اجاق های برقی و خیلی از لوازم آشپزخونه با انرژی برق کار میکنن . البته زیاد هم ارزون نیست ولی به نسبت گاز خیلی ارزون تره ولی با همه اینها بازم هزینه نسبتن زیادی رو به خانواده تحمیل میکنه . یک راه ساده برای صرفه جویی کردن در مصرف برق برای پختن خوراک هایی که به آب جوش احتیاج دارن برای پخته شدن , استفاده از کتری برقی بصورت مکمل هست :

مثلن اگر میخواهین سیب زمینی رو آب پز کنین , بهتره مقدار آبی که قراره باهاش سیب زمینی رو بپزین , توی کتری برقی ریخته و سپس کتری برقی رو روشن کنید و بذارید آب جوش بیاد . سپس آب جوش اومده رو به قابلمه اضافه کرده و سیب زمینی ها رو توش بندازین !

چون کتری برقی زمان کمتری رو صرف جوش آوردن آب میکنه و واتش هم از وات اجاق برقی خیلی خیلی پایین تر هست , صرفه جویی خیلی زیادی در مصرف برق میشه براتون . چون به جوش اومدن یک لیتر آب در کتری برقی یک دقیقه زمان میبره ولی همون یک لیتر در قابلمه و با اجاق برقی حدود 5 دقیقه زمان میبره . حتا اگر وات اجاقتون کمتر از کتری برقی باشه که نیست , باز هم مدت زمان استفاده ؛ برق زیادی رو مصرف میکنه ضمن اینکه با کتری برقی در وقت و زمان هم صرفه جویی میکنید !

هیچ نظری موجود نیست: