چهارشنبه، دی ۲۹، ۱۳۸۹

حلال کردن گوشت

ایرانی هایی که در خارج از کشور زندگی میکنن همیشه با مساله حلال و حروم بودن گوشت روبرو بودن . بعضی از ایرانی ها به این مساله اعتقادی ندارن و گوشت مصرفی خودشون رو از هر سوپرمارکت و یا قصابی ای میخرن ولی بعضی از ایرانی ها حساسیت زیادی روی حلال بودن گوشتهاشون دارن و گوشت مصرفی رو از قصابی های عربی یا پاکستانی و افغانی میخرن که گوشت های حلال میفروشن ! سوالی که برای خیلی ها پیش میاد اینه که آیا واقعن حلال و حروم بودن گوشت مهمه ؟

پاسخ مثبته ! فرق میکنه و خیلی هم مهمه !!!! در روش ذبح اسلامی که باعث میشه گوشت حلال بشه , پنج عامل باید وجود داشته باشه که چهار تای اون جنبه نمادین داره و تنها یکی از اونها که نوع برش گردن با چاقو هست , جنبه واقعی ! مسلمان بودن قصاب , رو به قبله بودن و ذکر تسمیه و تیز بودن چاقو ! اینها شرط های نمادین هستن . اما شرط اصلی در ذبح اسلامی که باعث حلال شدن واقعی لاشه یا گوشت میشه طرز برشی هست که با چاقو به گردن دام میزنن . این برش طوری هست که با سرعت زیاد دو شریان گردن و نای رو با هم میبرن و گردن رو تا زمانی که دام بطور کامل نمرده , از بدن جدا نمیکنن ! با این عمل گوشت حلال میشه . حالا سوال این هست که حلال بودن یعنی چی و آیا این فقط یک اصطلاحه ؟
خیر !
حلال بودن در واقع فرایندی هست که بوسیله نوع بریدن گردن , تقریبن بیشتر خون دام از بدنش بیرون میاد و خون کمتری در داخل گوشت باقی میمونه که باعث تردتر شدن و خوشمزه تر شدن و سالم تر شدن گوشت میشه چون خون به سرعت فاسد میشه . در واقع چون دو شریان اصلی گردن دام رو با هم قطع میکنن , خون با سرعت زیاد و ناگهانی به بیرون خلیه میشه و همین عمل باعث میشه که فشار خون در بدن گوسفند به سرعت پایین بره و مغز از کار بیافته و عملن حیوان دردی رو حس نکنه . در نتیجه قلب برای جبران این افت سریع فشار شروع به فعالیت شدید و پمپاژ سریع خون میکنه و همین عمل باعث میشه تا تمام خون از بدن دام تخلیه بشه . ولی در روش غیر اسلامی چون ابتدا دام رو بیهوش و یا بوسیله تفنگ های الکتریکی فلج میکنن و بعد اقدام به بریدن سر میکنن اونهم بطور کامل که باعث قطع شدن نخاع و مرگ آنی میشه و د 90 درصد موارد قلب رو هم از کار می اندازه , خون بطور کامل از بدن دام خارج نمیشه و با توقف قلب , ایستایی خون در رگ ها و اندام ها که همون گوشت باشه اتفاق می افته !
تنها فرقی که روش ذبح اسلامی با روش های غربی داره همینه که در روش غیر اسلامی خون زیادی در داخل گوشت باقی میمونه و گوشت کمی سفت تر هست و بوی خاصی میده و ماندگاری اون کمتر هست ولی گوشتی که به شیوه اسلامی ذبح شده و به اصطلاح بهش حلال میگن , ترد تر هست و صورتی رنگه و ماندگاریش بیشتره و بوی کمتر و مزه بهتری داره ! جالب اینه که چند سالی میشه که خیلی از غیر مسلمون ها هم طرفدار گوشت های حلال شدن و حتا دانشمندان زیادی این روش رو بهتر و سالم تر تشخیص دادن .

یهودی ها , و بعضی از مذاهب دیگه با اینکه شیوه ذبحشون اسلامی نیست , ولی برای اینکه گوشتشون آماده خوردن بشه قبل از پخت اقدام جالبی میکنن . اونها اول گوشت ها رو پاک میکنن و بعد ظرف بزرگی رو از آب پر میکنن و توش نمک میریزن و بعد گوشت ها رو چند دقیقه ای در محلول آب و نمک میخیسونن و بعد شسته و به مصرف میرسونن . دلیل این کارشون این هست که خیسوندن گوشت در آب نمک باعث میشه اون خونی که در موقع ذبح کردن دام از بدنش خارج نشده , خارج بشه و چیزی شبیه به گوشت حلال بشه ! جالب هم هست که کف تیره رنگ و چرکی همراه با خون آبه از گوشت ها بیرون میاد که همون خون باقی مونده و نیمه فاسد در بافت هست !!!!

با اینکه من آدم مذهبی ای نیستم ولی از جنبه علمی ثابت شده گوشت های حلال برای سلامتی انسان مفیدتر هستن !!! اگر شما دسترسی به قصاب مسلمون ندارین میتونین از روش خیسوندن گوشت در آب نمک استفاده و تا حدی گوشت هاتون رو حلال کنید !

۱ نظر:

نازنین از بلزیک گفت...

الان چند سالی است که در اروپا زندگی می کنم و همیشه این موضوع برایم سوال بود و هیچ کس هم نمی دانست فقط می گفتند فرق در ذبح اش است و روی چاقو کلمات اسلامی نوشته شده ولی آدم که با این جواب قانع نمی شدم. خیلی خوشحال شدم که الان این موضوع را می دانم و به دیگران هم حتما می گویم . امیدوارم هر ارزویی که دارید خداوند آن را برآورده کند و به شما و خانواده اتان سلامتی بدهد.