چهارشنبه، اردیبهشت ۱۱، ۱۳۸۷

جرم گیری دندان در سه سوت

جرم گیری دندان هایی که جرم سنگی نگرفته و فقط تغییر رنگ پیدا کردن امروزه توسط داروهای شیمیایی گوناگون امکان پذیر شده ولی متاسفانه مشکلی که ایجاد میکنه این هست که این مواد شیمیایی هستن و اغلب به مینای دندانها آسیب جدی وارد میکنن و هم اینکه چندان موثر نیستن . راههای سنتی هم چندان موثر نیستن . ولی میشه با استفاده از طبیعت به جنگ دندانها رفت بدون اینکه به اونها آسیب زد . برای مثال مصرف سیگار , قهوه , شراب قرمز , بعضی داروهای آنتی بیوتیک , چای سیاه و حتا بذاق بعضی افراد باعث ایجاد لک روی دندان ها میشه . برای برطرف کردن طبیعی اونها یک راه خیلی ساده هست :

توت فرنگی و بکینگ پودر !

کافیه یک عدد توت فرنگی رو با ته قاشق له کنین و یک قاشق مربا خوری بکینگ پودر به اون اضافه و خوب مخلوط کنین و بعد این خمیر رو با یک پنبه یا گوش پاک کن روی دندان های خودتون بمالین و پنج دقیقه صبر کنین و بعد با یک مسواک نرم دندانهاتون رو برس بزنین و دهنتون رو خوب بشورین تا اثر معجزه آسای اونو ببینین .

** نکته مهم !! توت فرنگی به تنهایی پاک کننده سنتی دندانها بوده ولی ترکیب توت فرنگی و بکینگ پودر باعث تولید اسید مالیک ( malic acid ) میشه که پاک کننده و جرم گیر قوی ای هست و استفاده طولانی مدت یا به دفعات مکرر از این خمیر باعث صدمه جدی به مینای دندانها میشه . پس در استفاده از اون بی احتیاطی و افراط نکنین !

همینطور از این پاک کننده برای تمیز کردن لیوان های قهوه خوری سرامیکی , برطرف کردن لک قوری چای و سایر لوازم آشپزخانه از جنس سرامیک بجای بلیچ یا وایتکس هم میتونین استفاده کنین ولی دقت کنین هرگز ازش برای رفع لکه ها از روی لباس استفاده نکنین چون رنگ قرمز توت فرنگی هم به لک اضافه میشه :)

هیچ نظری موجود نیست: