یکشنبه، اسفند ۰۴، ۱۳۹۲

درست کردن پیتزا در ماهیتابه

من خودم عاشق پیتزام و تقریبن هفته ای یکبار پیتزا درست میکنم . پیتزا به نظر من غذای خیلی سالم و خوشمزه ایه به شرطی که در درست کردنش مواد سالم به کار ببرین و از خمیر گرفته تا مخلفاتش رو خودتون آماده کنید . مشکلی که خیلی ها برای درست کردن پیتزا دارن اینه که فر در خونه ندارن . افرادی که در روستاها هستن , آدم های مجرد و ... ! درست کردن پیتزا در ماکروویو هم تقریبن امکان پذیر نیست چون ماکرو پیتزا رو خشک میکنه و هیچ مزه جالبی نداره . اما میشه با کمی ابتکار , مزه نسبتن خوبی توی ماهیتابه به دست آورد برای پیتزا . در زیر آموزش درست کردنش رو آموزش میدم :

مواد و وسائل مورد نیاز :

- ماهیتابه دو تکه تفال یا چفال .
- مخلفات پیتزا : به دلخواه .
- خمیر .
- ماهیتابه برای تفت دادن مخلفات پیتزا .

روش تهیه :

پیش از شروع باید بگم که چون پیتزا در ماهیتابه درست میشه و ماهیتابه نمیتونه حالت فر رو ایجاد کنه یعنی گرما دور تا دور مواد به گردش در بیاد و بخصوص روی مواد پیتزا , تا بتونه اونها رو بپزه و برشته کنه , بهتره که مواد پیتزا رو کمی تفت بدین پیش از چیدن روی خمیر , تا بهتر پخته بشه و خام نباشه ! 


آموزش درست کردن خمیر رو در این وبلاگ بارها آموزش دادم و می تونید از قسمت خودش پیدا کنید و استفاده کنید . پس از آماده شدن و ور اومدن خمیر , اونو روی کف ماهیتابه پهن کنید . دقت کنید از روغن یا آرد استفاده نکنید . روغن تنها موقع درست کردن خمیر استفاده شده و همون کافیه . اگر به خمیر آرد بزنین یا روغن , خمیر جمع میشه و نمی تونین اونو پهن کنین بخصوص که کف ماهیتابه از جنس تفلون هست و خمیر روش نمی ایسته ! پس از باز کردن خمیر دقت کنید که کلفتی خمیر بیشتر از یک تا یک و نیم سانت نباشه . بیشتر اگر باشه خمیر خیلی کلفت میشه و ممکنه خوب نپزه . سس مالیده و پنیر بریزید و مخلفات پیتزا رو روش بریزید . بهتره قارچ و فلفل دلمه ای و ... رو کمی تفت بدین تا نرم بشن . کاملن نباید بپزن . وقتی نرم شدن , روی پیتزا اضافه کنید .
حالا در ماهیتابه رو کیپ کرده و اونو روی شعله کم گاز قرار بدید . حدود ده دقیقه بعد , برین بالا سر پیتزا . مقدار یک بند انگشت آب توی استکان ریخته و دور تا دور خمیر توی کف ماهیتابه بریزین و درش رو دوباره ببندین و ده دقیقه تا یک ربع صبر کنید . ریختن آب باعث میشه که خمیر خشک و برشته نشه و مواد هم بهتر پخته بشن . این ماهیتابه ها سوراخی دارن که بخار اضافی رو میدن بیرون و مثل زودپز می مونن . وقتی که حس کردین همه چیز آماده ست , پیتزاتون رو خارج کرده و برش بزنید . البته به هیچ وجه تصور نکنید که این پیتزا , عینن مثل پیتزای داخل فر میشه ولی پیتزای بدی در نمیاد و قابل قبوله !!! بقول معروف کاچی بهتر از هیچی ...

همونطور که در تصویر میبینید من مخلفات و خمیر رو نازک گرفتم و کلفت نگرفتم تا پیتزا خوب مغزپخت بشه و خام نباشه . زیر نان پیتزا هم میبینید که خوب برشته و کریسپی شده و روی اون نرم و لطیفه . مواد رو هم البته من تفت ندادم چون موادی بودن که خامشون هم قابل خوردن بود ولی شما میتونید تفت بدین تا از این حالت نیمه خامی در بیاد . کالباس هم که پختن نیاز نداره و خامش هم قابل خوردنه .