سه‌شنبه، فروردین ۰۸، ۱۳۹۱

روش خرید شلوار جین یا لی – Lee

روزهای نوروز هست و ایرانی ها در این فصل لباس های نو میخرن . یکی از لباس هایی که خیلی زیاد طرفدار داره به ویژه در بین جوانان , شلوار جین Jeans هست . این شلوار یکی از پر مصرف ترین و محبوب ترین لباس های دنیاست و در ایران هم طرفدار خیلی زیاد داره . اما بیشتر افراد خرید شلوار جین رو بلد نیستن . روزهای نخست ، شلوار توی پای شما خیلی خوب قرار میگیره و همه چیز خوبه اما بعد از چند بار نشستن و بلند شدن و شستن و ... میبینین که شلوار گشاد شده یا جا انداخته و خیلی بد فرم شده ! دلیلش انتخاب اشتباه سایز شلوار هست :


زمانی که شما شلوار جین رو میخرین , باید همیشه به یاد داشته باشین که شلوار جین , شلواری هست که جا باز میکنه . البته بگذریم از بعضی شلوارهای جین با پارچه های نامرغوب با الیاف نایلونی که نه تنها جا باز نمیکنن بلکه وقتی شسته هم میشن , تنگ هم میشن و آب میرن ! یا بعضی انواع جین ها که حالت استرچ دارن . همیشه موقع خرید شلوار جین یک سایز کوچکتر رو انتخاب کنید ! چون شلوار جین شاید روزهای نخست کمی براتون تنگ باشه و چسبون , ولی به مرور وقتی چند دفعه بپوشینش , جا باز میکنه و تازه فیت و قالب بدنتون میشه . اگر شلوار جین رو موقع خرید همون سایز همیشگی بخرین که توش راحت هستین و از همون قواعد شلوارهای پارچه ای استفاده کنین , بعد از چند بار پوشیدن جا باز میکنه و گشادتر میشه و توی تن بدنما به نظر میرسه و شل و افتاده و مثل پیژامه میشه !

سوالی هم که همیشه مطرح هست اینه که چه مارک شلوار جین خوبه ؟ و یا کدوم شلوار جین رو بخریم ؟

پاسخش ساده ست ! هر چقدر مارک شلوار جین معروف تر باشه و اصل باشه , کیفیت پارچه و دوخت و جنس اون بهتره و دوامش هم بیشتر . بی دلیل نیست که مثلن جین های ترکیه ای رو شما میخرین 10 دلار و یا در ایران جین هایی هستن که ده هزار تومان قیمت دارن و در مقابل Levi's یا GAP رو میخرین 60 دلار به بالا !!! جین های ارزان قیمت هم پارچه نامرغوب دارن و هم دوخت اونها زیبا نیست و هم سریع از شکل می افتن ! قصد تبلیغ ندارم اما واقعیت داره و تنها اسم مارک نیست که اونها رو گرون کرده بلکه کیفیت هم حرف اول رو میزنه ... هم توی تن خوش فرم تر قرار میگیرن هم جا نمیندازن هم خوش دوخت هستن و هم دوام خیلی زیادی دارن تا جایی که خودتون خسته میشین و دورشون میندازین !

هیچ نظری موجود نیست: