پنجشنبه، مرداد ۱۱، ۱۳۸۶

مشکل CVS

سی وی اس مجموعه مشکلاتی رو که کار با کامپیوتر برای چشم ایجاد میکنه رو میگن . یکی از شایع ترین این علائم خیره شدن به مانیتور و خشکی چشم هاست که بسیاری از کاربران کامپیوتر رو آزار میده و علائم عجیب و غریبی ایجاد میکنه . از علایم اون چسبیدگی نامحسوس پلک ها و قرمزی چشم و خیره شدن در نور شدید و سوزش و گاه خارج و جمع شدن پلک هاست . این علائم یکی از سندرم های سی وی اس رو شامل میشه . درمان بسیار ساده ست : چمک زدن ارادی و یا استفاده از قطره اشک مصنوعی :
قطره اشک مصنوعی باعث مرطوب نگه داشته شدن سطح چشم میشه . اگه چشمتون خیلی کم قرمز میشه و یا میسوزه و میخاره , در صورت عدم وجود قی یا عفونت یا مشکلات ارثی و یا تار شدن و کم شدن دید چشمهاتون , از این قطره استفاده کنین . قطره ای کاملن بی ضرر هست که در تمام داروخانه ها بفروش میرسه . 2 نوع ایرانی و خارجی داره و هر دو خوب هستن . اونهایی که در خارج از ایران هستن این قطره رو با نام : Artificial Tears میتونن تهیه کنن .
در موقع کار طولانی مدت با کامپیوتر حتمن از این قطره استفاده کنید و یا در صورت عدم استفاده , باید بطور ارادی تعداد دفعات پلک زدنتون رو افزایش بدین و هر 15 دقیقه یکبار به مدت 2 دقیقه به یک نقطه تیره به فاصله 5 متری خیره بشین . میتونین یک برگ روزنامه تا شده یا عکس رو به روی دیوار یا در بچسبونین و به اون خیره بشین .

** هشدار : اگه این حالت ها " قرمزی و سوزش و خارش چشم بعد از 2 روز و چکاندن روزانه 2 تا 3 بار از این قطره از بین نرفت حتمن به چشم پزشک مراجعه کنید !!!!! قطره های رفع قرمزی چشم و سفید کننده مثل نفازولین , درمان کننده نیستن و فقط باعث گشاد شدن عروق چشم و سفید شدنش میشن و ممکنه چشم شما دچار عفونت های داخلی چشمی یا جوش و بالا رفتن فشار چشم و ... شده باشه که هر کدوم اینها میتونن یک بیماری وخیم و عوارض جبران ناپذیری ایجاد کنن !!!

۱ نظر:

werewolf گفت...

perfect
aliie edame bede shima,ya shiva