دوشنبه، بهمن ۱۷، ۱۳۹۰

چسب فوری همه کارهیکی دو سالی میشه که در ایران چسب هایی به بازار اومده که به یک دو سه معروف هستن و با همین سرعت هر چیزی رو میشه باهاشون چسبوند ضمن اینکه چسبندگی و قدرت بسیار بالایی هم دارن . این چسب ها از دو قسمت تشکیل شدن . یکی چسب مایع هست که شباهت زیادی به چسب قطره ای داره ولی قدرتش خیلی بیشتره و یکی دیگه اسپری ای هست که همراه این چسب داده میشه به شما که کار اون اینه که در سه ثانیه چسب رو خشک میکنه و نیاز به نگه داشتن و فوت کردن برای خشک شدن چسب نداره !!!روش چسبوندن وسایل با این چسب به ایت صورت هست که اگر قطعات شکسته ریز هستن ، تکه شکسته رو به چسب مایع آغشته میکنیم و سپس به تکه اصلی میچسبونیم و بعد اسپری میکنیم و دستمون رو ول میکنیم . اما برای قطعات بزرگ که نیاز به دقت بالا نداره , ابتدا یکی از قطعات رو اسپری کرده و سپس قطعه بعدی رو به چسب مایع آغشته و به قطعه اصلی که اسپری کردیم میچسبونیم و دوباره اسپری میکنیم . برای قطعات کوچکتر این روش ممکنه بر اثر لرزش دست و ... قطعات رو کج به هم بچسبونه چون اگر یکی از قطعات به اسپری آغشته باشه و قطعه دیگه رو که به چسب مایع آلوده شده بهش نزدیک کنیم , در یک ثانیه میچسبه ! به همین دلیل اگر دستمون بلرزه یا قطعه بلغزه ، کج به هم اتصال پیدا میکنن !

یادمه از وقتی بچه بودم , همیشه یکی از دغدغه های زندگیم چسب بود . اسباب بازیهام که میشکست و یا لوازم خونه که شکسته میشد و ... تنها چسب های موجود , چسب اوهو UHU و چسب قطره ای و چسب دوقلو بودن که هیچ کدوم هم نمیتونستن چیزی رو بچسبونن . یا باز میشدن , یا وسیله شکسته رو بد ریخت میکردن و یا کلن قادر به چسبوندن چیزی نبودن !
اما این چسب با قدرت بسیار بالایی که داره میتونه انواع چینی , شیشه و سرامیک , سنگ , پلاستیک و اشیا لاکی و چوب و فلز رو بچسبونه ! انواع گل سرها , قطعات لب پر شده ظروف چینی و ملامین و خلاصه هر چیزی که آب بهش نخوره و مرطوب نشه رو میتونه بچسبونه و تا حد نرمال اگر بهش فشار خیلی زیادی نیاد , جدا هم نشه ! در صنعت کابینت سازی و ام دی اف , از این چسب ها برای چسبوندن قطعات چوب MDF استفاده خیلی زیادی میکنن . همینطور برای ساخت انواع دکورها و ماکت سازی و .. پس اگر دنبال یک چسب تقریبن همه کاره میگردین , از هر ابزار فروشی ای میتونین این چسب ها رو تهیه کنین و حتا چسب قطره ای مایع اونو میتونین به تنهایی هم استفاده کنین برای کارهایی که نیاز به خشک شدن سریع نداره !! فقط یادتون باشه مارک محصول مهم نیست , بلکه دو تکه بودن مهمه ! یک اسپری به همراه یک چسب مایع !

** تنها نکته ای که در موقع کار با این چسب باید خیلی دقت کنین اینه که به هیچ وجه این چسب رو دست کودکان ندین , و ضمن کار هم خیلی مراقب باشین که دستهاتون بهش آغشته نشه . هم اسپری و هم چسب مایع چون به شدت چسبنده هستن , میتونن پوست دست شما رو بکنن و حتا دو انگشت شما رو به هم بچسبونن و ممکنه کار به بیمارستان کشیده بشه !!!!!

هیچ نظری موجود نیست: